Во скопска Апелација расправа за случајот „Монструм“ | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Во скопска Апелација расправа за случајот „Монструм“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во скопскиот Апелациски суд за денеска е закажана расправата за случајот „Монструм“, односно за петкратното убиство кај Смилковското езеро.

3DE908AD5620C246981D5FD809812941

Ова е втор обид да почне раправата откако првиот пат во јули годинава беше одложено поради тоа што двајца од обвинетите во случајот, Хаки Азири и Агим Исмаиловиќ не беа спроведени од затворот во Идризово.

Иако тоа беше официјалната причина за судскиот совет да го одложи рочиштето, дел од адвокатите на обвинетите сметаа дека станува збор за тактизирање, по тогашните најави на лидерот на СДСМ, Зоран Заев дека поседува телефонски разговори кои се однесуваат токму на случајот „Монструм“.

Според првостепената пресуда, шестмина од обвинетите добија доживотни казни затвор, а едно лице беше ослободено од обвинение поради немање докази.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико