Во тек голема полициска акција во Арачиново | Правдико

Правдико

   

Во тек голема полициска акција во Арачиново

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерството за внатрешни работи (МВР) од утрово спроведува голема полициска акција на територијата на Скопје.

ivo-kotevski

Информацијата за „Мета“ ја потврди помошникот министер за внатрешни работи, Иво Котевски, кој вели дека акцијата е во тек.

Котевски најави повеќе информации за акцијата во текот на денот.

Првично, од МВР за „Мета“ информираат дека станува збор за разбивање организирана криминална група, осомничена за повеќе кривични дела.

Според информациите што ги пренесуваат дел од медиумите, акцијата се одвива во селото Арачиново.

Извор: Мета.мк

Препорачуваме

Партнери на Правдико