Во текот на изминатото деноноќие 1022 казни за не носење маска и 231 решение за изолација | Правдико

Правдико

   

Во текот на изминатото деноноќие 1022 казни за не носење маска и 231 решение за изолација

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

,Во текот на изминатото деноноќие (11/12.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 231 лице им се издадени решенија за изолација, а 161 лице потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е констатирано  дека две лица не ги почитувале мерката за изолација и самоизолација.

Исто така по однос на мерката за не носење лична  заштита на лице регистрирани се 1022  прекршоци.

Препорачуваме

Партнери на Правдико