Правдико

   

Во текот на изминатото деноноќие 440 прекршоци за неносење маска

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

 

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.05.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 368 лица им се издадени решенија за изолација, а 47 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што евидентирано е едно лице кое на ја почитувало мерката за самоизолација.

Исто така по однос на мерката за не носење лична  заштита на лице регистрирани се 440 прекршоци.

Партнери на Правдико