Во текот на изминатото деноноќие изречени се 485 прекршоци за неносење маска | Правдико

Правдико

   

Во текот на изминатото деноноќие изречени се 485 прекршоци за неносење маска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.09.2020) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 485 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Препорачуваме

Партнери на Правдико