Во текот на изминатото деноноќие на 702 лица им се издадени решенија за изолација | Правдико

Правдико

   

Во текот на изминатото деноноќие на 702 лица им се издадени решенија за изолација

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие (18/19.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 702 лица им се издадени решенија за изолација, а 210 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е утврдено дека три лица не ја почитувале мерката заизолација, а едно лице не ја почитувало мерката за самоизолација. Исто така по однос на мерката за неносењелична заштита на лице регистрирани се 705 прекршоци.

Препорачуваме

Партнери на Правдико