Во текот на изминатото деноноќие на 860 лица им се издадени решенија за изолација | Правдико

Правдико

   

Во текот на изминатото деноноќие на 860 лица им се издадени решенија за изолација

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие (15/16.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 860 лица им се издадени решенија за изолација, а 199 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е утврдено дека две лица не ја почитувале мерката за изолација. Исто така по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 559 прекршоци.

Препорачуваме

Партнери на Правдико