Во текот на изминатото деноноќие регистрирани се 1143 прекршоци за не носење маска | Правдико

Правдико

   

Во текот на изминатото деноноќие регистрирани се 1143 прекршоци за не носење маска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 905 лица им се издадени решенија за изолација, а 120 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

Исто така по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 1143 прекршоци

Препорачуваме

Партнери на Правдико