Во текот на изминатото деноноќие за не носење лична заштита на лице регистрирани се 1068 прекршоци | Правдико

Правдико

   

Во текот на изминатото деноноќие за не носење лична заштита на лице регистрирани се 1068 прекршоци

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е утврдено дека едно лице не ја почитувало мерката за самоизолација Исто така по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 1068 прекршоци

Препорачуваме

Партнери на Правдико