Во Тетово уапсен дилер за издржување затворска казна во „Идризово“ | Правдико

Правдико

   

Во Тетово уапсен дилер за издржување затворска казна во „Идризово“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во утринските часови на 1 март тетовската полиција го привела 47-годишниот М. З. (47) од тетовското село Мала Речица за издржување казна затвор од една и пол година поради неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Осуденикот бил спроведен во затворот „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико