Во Тетово уапсен скопјанец баран со потерница | Правдико

Правдико

   

Во Тетово уапсен скопјанец баран со потерница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полициски службеници на СВР Тетово, на улица Јане Сандански во Тетово, го привеле В.Ф.(37) од скопско Студеничани, по кого била распишана потерница за издржување на затворска казна за сторено кривично дело трговија со луѓе.

При приведувањето на В.Ф., кој се обидел да избега, еден полициски службеник испукал предупредувачки куршум во воздух. В.Ф. е спроведен во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико