Во Турција уапсен Русин кој планирал напад со дрон на американски авион | Правдико

Правдико

   

Во Турција уапсен Русин кој планирал напад со дрон на американски авион

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Турската безбедносна служба уапси руски државјанин, кој наводно планирал напад со дрон на американски авион во воздухопловната база „Инџирлик“, објави денеска телевизијата „Хабертурк“.

Како што се наведува, се работи за Ренато Бакијев, кој се сомничи за членство во таканаречената Исламска држава, пренесува ТАСС.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико