Во угостителски објект на патот Гостивар-Тетово фатени седум танчерки | Правдико

Правдико

   

Во угостителски објект на патот Гостивар-Тетово фатени седум танчерки

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полициски службеници од СВР Тетово ноќеска извршиле контрола во угостителски објект на магистралниот пат Гостивар-Тетово, сопственост на Х.А.(32) од с.Боговиње, тетовско, при што во објектот, освен вработените, биле затекнати и седум лица, од кои две македонски државјанки, три руски и две српски државјанки.

Притоа, седумте лица биле приведени поради основано сомнение за кривично дело согласно член 418-а од Кривичниот законик, а на разговор во полициска станица бил повикан и сопственикот на објектот. Се работи на расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико