Правдико

   

Во водите на Охридското езеро пронајдено удавено непознато машко лице

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 18.06.2017 година во 17.40 часот во ПС Охрид било пријавено дека во водите на Охридското езеро, на околу пет до шест метри од брегот на езерото,  на местото викано „Сараиште“, било пронајдено удавено непознато машко лице на возраст од околу 60 години.

Во 18.40 часот, од страна на нуркачка екипа, телото е извадено од водата.  По преземени мерки утврдено е дека се работи за лицето Д.А. (61) од Охрид. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Охрид. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е дадено за обдукција.

Партнери на Правдико