Вооружен грабеж во „Халк банка“ во Визбегово | Правдико

Правдико

   

Вооружен грабеж во „Халк банка“ во Визбегово

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Маскирани вооружени разбојници ја ограбиле експозитурата на „Халк банка“ на Качанички пат кај Визбегово во Скопје. Грабежот се случил пред околу два часа.

Разбојниците влегле во банката и им се заканиле на вработените со оружје. Тие одзеле засега неутврдена сума пари и избегале од местото со автомобил.

Се очекуваат детални информации од МВР.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико