Правдико

   

Вооружен грабеж во НЛБ Банка во Ѓорче Петров

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж.

Од банката велат дека вработените и сите клиенти кои се затекнале во експозитурата за време на грабежот се безбедни и се во добра состојба.

Во овој момент, претставници на Банката се во постојан контакт со клиентите и вработените кои биле присутни во експозитурата, ставајќи ги нивната безбедност и нивното здравје во преден план.

Паралелно, Банката соработува со надлежните органи за брзо и ефикасно решавање на случајот, како и утврдување на висината од направената штета, за што ќе јавноста ќе биде дополнително известена.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико