Вооружен инцидент во Клиничкиот центар во Скопје | Правдико

Правдико

   

Вооружен инцидент во Клиничкиот центар во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Утрово во Клиничкиот центар во Скопје се случил вооружен инцидент.

klinicki-centar

Според неофицијални информации, во инцидентот имало повредени лица, односно бил ранет лекар од абдоменална хирургија, а во него, наводно, стрелал незадоволен пациент.

Полицијата привела две лица, но од МВР нема потврда на информацијата.

Влезот во болницата бил забранет и имало зголемено присуство на полицијата и на специјалните сили.

Од Секторот за внатрешни работи Скопје за „Мета“ велат дека ги проверуваат информациите и повеќе детали најавуваат за подоцна.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико