Возач на автобус шверцувал лекови наменети за коминтенти од Охрид | Правдико

Правдико

   

Возач на автобус шверцувал лекови наменети за коминтенти од Охрид

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Возач на македонски автобус, кој сообраќал на релација Хамбург – Охрид, шверцувал лекови наменети за коминтенти од Охрид.

Lekovi-sverc

Царинската управа на Македонија, на граничниот премин Табановце, во два непријавени куфери, сопственост на возачот – македонски државјанин, открила и  запленила 2.655 парчиња разни таблети.

Стоката е привремено задржана, а против возачот ќе биде поведена прекршочна постапка.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико