Возило удри во полициски конвој | Правдико

Правдико

   

Возило удри во полициски конвој

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчеравечер по прославата на плоштад „Македонија“, возило „ауди“ удрило во полициски конвој на раскрсницата меѓу булевар „Партизански одреди“ и „8 Септември“.

Неофицијално, при ударот има осуммина повредени полициски службеници од специјалните единици на Министерството за внатрешни работи, како и тројца патници во возилото. Сите биле пренесени во Ургентнион центар и други болници, каде било констатирано дека поминале со телесни повреди, по што биле пуштени на домашно лекување.

Се очекува полицијата во текот на денот да изнесе повеќе детали околу несреќата.

Извор:Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико