Правдико

   

Вработен со нож ѝ се заканувал на колешка во Агенцијата за медиуми

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вработен во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги вчера на работното место со нож ѝ се заканувал на колешка, потврдија од МВР за „Макфакс“.

„Вчер, во 14:48 часот Ш.Т. пријавила дека во канцеларија на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги на улицата Македонија  нејзиниот колега Н. З. почнал вербално да ѝ се заканува, а потоа ѝ се заканувал и со нож.

Полициски службеници излегле на местото на настанот. По целосно документирање на случајот, против Н. З. ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопштија од МВР.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико