Вработен во пошта украл пратка од странство со банкарска картичка и пин | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Вработен во пошта украл пратка од странство со банкарска картичка и пин

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вработен во подружница на Пошта во Гостивар украл пратка од Србија во која имало банкарска картичка и пин и вадел пари од картичката.

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против едно лице за злоупотреба на службената положба и овластување.

„Обвинетиот 55-годишник од село Долна Бањица, во периодот од ноември до декември 2019 година, во својство на службено лице, картист-насочувач, во Подружница ЦРПС Гостивар, присвоил поштенска пратка од Република Србија наменета за лице од село Добридол, во која имало банкарска картичка и пин број со која оштетениот требало да ја подигне пензијата“, соопшти обвинителството.

Од таму додаваат дека обвинетиот неколкупати ја употребил картичката и од банкомат подигнал 15.000 денари.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико