Вработените во А1 он ќе дадат исказ во Обвинителство | Правдико

Правдико

   

Вработените во А1 он ќе дадат исказ во Обвинителство

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вработените во интернет порталот А1 он Александар Тодевски и Влатко Желчески денеска ќе се појават во Основното јавно обвинителство.

Obvinitelstvo Skopje

Новинарите кои беа брутално претепани на еден од протестите кој беше организиран од страна на иницијативата „За заедничка Македонија“ денеска ќе дадат исказ во Основното јавно обвинителство.

За Телевизија 24 велат дека очекуваат случајот да се расветли и тепачите да ја добијат казната која ја заслужуваат, бидејќи нападнале луѓе кои професионално си ја вршеле својата работа без никаква причина.

Извор:24 Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико