ВРХОВЕН СУД: Во податоците за електронско сандаче, адвокатите да наведат корисничко име | Правдико

Правдико

   

ВРХОВЕН СУД: Во податоците за електронско сандаче, адвокатите да наведат корисничко име

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Ве информираме дека АКРСМ се обрати до Врховниот суд на РСМ во врска со прецизирање на податокот кој адвокатите треба да го наведат за постоење на електронско сандаче, па оттаму е донесен Заклучок согласно кој во податоците за електронско сандаче треба да се наведе КОРИСНИЧКОТО ИМЕ кое адвокатот го пријавил при регистрацијата ма електронското сандаче.

Заклучокот преземете го ТУКА

Препорачуваме

Партнери на Правдико