Врзале две жени и им ја ограбиле куќата | Правдико

Правдико

   

Врзале две жени и им ја ограбиле куќата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Три непознати лица, кои биле маскирани и вооружени со пиштол, синоќа извршиле разбојништво во фамилијарна куќа на улицата „Дижонска“ во скопската населба Чаир.

Крадците врзале две жени кои биле во куќата, а повредиле и едно машко лице во пределот на главата, по што извршиле пребарување и одзеле златен накит, тврдат од МВР.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицата.

Извор: Нова Македонија

Партнери на Правдико