За 24 часа 704 пријави за неносење маска за лице | Правдико

Правдико

   

За 24 часа 704 пријави за неносење маска за лице

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 704 прекршоци, соопшти утрово Министерството за внатрешни работи (МВР).

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Извор: Радио Слободна Европа

Партнери на Правдико