За Белата куќа изјавата на Трамп за жените е одвратна | Правдико

Правдико

   

За Белата куќа изјавата на Трамп за жените е одвратна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Белата куќа ја нарече „одвратна“ вулгарната изјава на Доналд Трамп за жените, оценувајќи дека неговото недолично однесување може да се смета за сексуален напад.

belata-kuka1-520x346

– Како и другите Американци, претседателот ги смета за одвратни видеоснимката и тие изјави  – рече портпаролот на Белата куќа, Џош Ернест.

Тој додаде дека однесувањето на Трамп заслужува најостра осуда и може да се смета за сексуален напад.

Во видеоснимката на „Ен-би-си“ стара 11 години, Трамп се фали со начинот на на кој ги освојува жените што го привлекуваат, односно со техники кои се блиски на сексуална злоупотреба.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико