За еден ден во Скопје казнети 133 возачи за пребрзо возење | Правдико

Правдико

   

За еден ден во Скопје казнети 133 возачи за пребрзо возење

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Сообраќајната полиција во Скопје вчера казнила 133 возачи за пребрзо возење. Седум возачи биле казнети за возење со брзина над дозволената надвор од населено место и 126 во населено место.

МВР соопшти дека се откриени и 55 други прекршоци за кои се издадени 20 мандатни платни налози и 35 прекршочни платни налози.

Вчера се казнети и  24 мотоциклисти, кои сториле прекршоци.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико