За една недела казнети 289 возачи за непрописно паркирање во Центар | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

За една недела казнети 289 возачи за непрописно паркирање во Центар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ и Општина Центар во соработка со сообраќајната полиција во изминатите седум дена санкционирале 289 возачи за непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот.

„Во периодот од 22 до 28 јули, со помош на специјалните возила ‘пајак’ на ЈП ПОЦ, отстранети се 135 непрописно паркирани возила, а со поставување механичко средство ‘блокатор’ санкционирани се 154 возила што биле затекнати во резидентни зони, а не биле корисници резиденти на секторот во кој биле паркирани“, соопшти ПОЦ.

Од таму велат дека континуирано ќе ја спроведуваат оваа мерка и апелираат до граѓаните да ги почитуваат правилата и прописите и да ги оставаат своите возила само на пропишаните места за да им се овозможи на пешаците и велосипедистите нормално движење по тротоарите и велосипедските патеки, а на возилата безбедно движење по улиците.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико