За шест месеци бројот на блокирани сметки кај граѓаните се зголемил за 32.000 | Правдико

Правдико

   

За шест месеци бројот на блокирани сметки кај граѓаните се зголемил за 32.000

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Според податоците на Народната банка на Македонија бројот на блокирани сметки кај граѓаните во јуни изнесува 172.339. Споредено со претходниот месец бројот на блокирани сметки се зголемил за 2.331.

2f287ffb-4127-49de-a1d6-dc8f16055992-ee65af37-c3db-460c-b61b-0c731bab0db3-man-with-empty-pockets-blink-images1

Од јануари, за шест месеци бројот на блокирани сметки кај граѓаните се зголемил за 32.000.

Извор: еМагазин

Препорачуваме

Партнери на Правдико