Задолжителен PCR-тест за патниците од Косово кои транзитираат низ земјава | Правдико

Правдико

   

Задолжителен PCR-тест за патниците од Косово кои транзитираат низ земјава

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Комисијата за заразни болести на утринскиот состанок донесе одлука да се воведе задолжително PCR-тестирање за патниците од Косово коишто минуваат низ земјата.

Транзит-патниците на граничниот премин треба да покажат негативен PCR-тест не постар од 72 часа.

Предлогот од Комисијата ќе биде доставен до Владата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико