Заев дојде во Обвинителството да даде исказ за крвавиот четврток | Правдико

Правдико

   

Заев дојде во Обвинителството да даде исказ за крвавиот четврток

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев дојде во Јавното обвинителство да даде исказ како оштетен за крвавиот четврток во Собранието.

Obvinitelstvo Skopje

Во Јавното обвинителство повикани се пратениците кои беа присутни за време на насислтвата што се случија на 27 април.

Најтешко повреден беше пратеникот од Алијансата на Албанците, Зијадин Села, а нападнат беше и Заев и други пратеници од оваа партија, како и новинарите кои беа присутни да известуваат.

Извор: Телевизија 24

Препорачуваме

Партнери на Правдико