Законот за стечајци пред пратениците | Правдико

Правдико

   

Законот за стечајци пред пратениците

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.
Собранието на Македонија денеска ќе ја продолжи 84. седница, почната на 3 февруари годинава.
sobraniemkНа дневен ред на четвртото продолжение на седницата се измените и дополнувањата на Законот за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата на претпријатијата со доминантна сопственост на државата во периодот од 2000 до 2004 година, по скратена постапка.
Пратениците ќе расправаат и за измените и дополнувањата на Законот за минерални суровини, на Законот за постапување со бесправно изградени објекти, како и за измените на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, сите во скратена постапка.
Извор: 24вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико