Заложничка драма во Келн, затворена главната железничка станица | Правдико

Правдико

   

Заложничка драма во Келн, затворена главната железничка станица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Главната железничка станица во германскиот град Келн е затворена поради заложничка ситуација, соопшти полицијата.

Вооружен маж зел жена како заложник, а како што пренесува „Ројтерс“, повикувајќи се на германскиот весник „Фокус“, на станицата се слушнале истрели од огнено оружје. Нема информации за жртви или повредени.

Полициски кордон е поставен околу железничката станица. Испратено е и дополнителено полициско засилување. Откажани или одложени се линиите на станицата во Келн.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико