Заложничката драма во Рубе била обид за грабеж | Правдико

Правдико

   

Заложничката драма во Рубе била обид за грабеж

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата ја реши заложничката драма во градот Рубе, на северот на Франција, а како што јавуваат француските медиуми, таа не е поврзана со тероризам.

francija-zaloznicka-drama

Според полициски извори, не станува збор за терористички напад, туку за обид за грабеж на банка.

Заложчничката драма почнала околу 19 часот, по локално време, а според полицијата, завршила нешто пред полноќ. Весникот „Ле Монд“ јавува дека еден од крадците е убиен во полициската акција.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико