Запален автомобил со три јагленисани тела во шума во Хрватска | Правдико

Правдико

   

Запален автомобил со три јагленисани тела во шума во Хрватска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Хрватската полиција пронашла запален автомобил, а во него три јагленисани тела, во шума во местото Хусаин, недалеку од Кутин, пренесуваат храватските медиуми.

„Тоа е прва информација, излеговме на терен. Се работи за три јагленисани тела“ потврдила полицијата за „Јутарњи лист“.

Автомобилот бил пронајден околу 9 часот утрото. Истрагата ја води сисачко жупаниското обвинителство.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико