Запленета дрога, приведен дилер во Скопје | Правдико

Правдико

   

Запленета дрога, приведен дилер во Скопје

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во рамките на засилените мерки и активности на МВР за сузбивање на нелегалната трговија со дрога, СВР Скопје- Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје на 16.11.2020 околу 19 часот изврши претрес во дом и други простории кај Ф.Д. (37) од Скопје.При претресот кај лицето пронајдена е над еден килограм марихуана, таблети, амфетамин, една вага и пари. Лицето е лишено од слобода за понатамошна постапка.

Партнери на Правдико