Запленета марихуана во чајџилница во Гостивар | Правдико

Правдико

   

Запленета марихуана во чајџилница во Гостивар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Две лица се лишени од слобода кога во угостителски објект во Гостивар биле пронајдени три големи пакувања со марихуана.

Објектот под закуп го користел 55-годишниот Д.А., кој заедно со 23-годишниот С.Х. е лишен од слобода по претресот во чајџилницата.

Дрогата е дадена за вештачење, се преземаат мерки и активности за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико