Запленети близу 2400 парчиња пиротехнички средства во Скопје | Правдико

Правдико

   

Запленети близу 2400 парчиња пиротехнички средства во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска (22.12.2022) во 11.00 часот на ул.„Јусуф Гарвала“ во Скопје, по преземени мерки и активности за откривање на нелегална продажба на пиротехнички средства, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар при СВР Скопје пронајдоа 2.356 различни видови пиротехнички средства. Пиротехничките средства биле одземени, а по расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Препорачуваме

Партнери на Правдико