Запленети пиштоли и муниција при претреси во Синѓелиќ | Правдико

Правдико

   

Запленети пиштоли и муниција при претреси во Синѓелиќ

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полициски службеници денеска по добиена судска наредба, извршија претрес во два објекта во населба Синѓелиќ.

„При претрес во домот на К.И. пронајден е пиштол со една рамка и два куршума, а при претрес на возило ‘голф’, кај М.И., пронајден е пиштол со една рамка и 14 куршуми“, велат од МВР.

Во врска со овој случај приведени се А.И. и Б.И. и по документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико