Засилени безбедносни мерки на скопскиот аеродром | Правдико

Правдико

   

Засилени безбедносни мерки на скопскиот аеродром

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Патниците кои ќе патуваат преку скопскиот аеродром „Александар Велики“ на 7, 8 и 9 август треба да пристигнат на аеродромот 3 до 4 часа пред времето на полетување, извести ТАВ Македонија.

Од таму велат дека овие три дена на аеродромот ќе бидат воведени дополнителни безбедносни мерки по повод одржувањето на УЕФА Суперкуп натпреварот на 8 август, на градскиот стадион во Скопје.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико