Затворен угостителски објект во Тетово, работел по дозволеното време | Правдико

Правдико

   

Затворен угостителски објект во Тетово, работел по дозволеното време

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Затворен угостителски објект во Тетово бидејќи работел по дозволеното работно време, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Полициски службеници извршиле контрола во угостителскиот објект на улицата ЈНА во Тетово, сопственост на Ф. Ц. (33) години.

При контролата во објектот биле затекнати пет лица – гости и сопственикот.

Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат, а сопственикот Ф. Ц. лишен од слобода и приведен во полициска станица.

Од МВР известуваат дека по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена пријава кривична пријава за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико