Затворени граничните премини кон Грција поради штрајк | Правдико

Правдико

   

Затворени граничните премини кон Грција поради штрајк

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Поради штрајк на грчката царинска служба, сообраќајот на ГП „Дојрани“ ќе биде во прекин во времето од 05 до 23 часот, на ГП „Меџитлија“  ќе биде во прекин во времето од 06,30 денеска до 06,30 часот утре и на ГП „Евзони“ ќе биде во прекин во времето од 06 часот денеска до 06 часот утре.

Од АМСМ информираат дека во наведениот временски период ќе бидат пропуштани само пешаци, а патничкиот и товарниот сообраќај ќе биде  затворен во двата правца.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико