Затвореник почина во Идризово | Правдико

Правдико

   

Затвореник почина во Идризово

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 24.07.2017 година во 15,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од Казнено поправната установа Идризово било пријавено дека осуденикот М.Д.(34) од Тетово во ќелија бил пронајден во безсознание.

М.Д. со возило на затворска служба бил однесен на Комплексот клиники “Мајка Тереза“ каде од страна на лекар била констатирана смрт. Телото на починатиот било дадено во судска медицина за обдукција.

Препорачуваме

Партнери на Правдико