Заврши обврската за поседување зимска опрема | Правдико

Правдико

   

Заврши обврската за поседување зимска опрема

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска, 15 Март, завршува обврската за поседување на зимска опрема во вашето возило.

9b19c3b5-8071-451a-97b5-783bb1e72f4b

Обврската стапи на сила на 15 Ноември минатата година. Казните за не-поседување на зимска опрема изнесуваат 45 евра, односно регистрирање на 25 негативни поени.

Прочитајте повеќе: Што спаѓа под зимска опрема

Препорачуваме

Партнери на Правдико