Заврши штрајкот на грчките цариници, сообраќајот нормализиран | Правдико

Правдико

   

Заврши штрајкот на грчките цариници, сообраќајот нормализиран

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска, на 23.05 заврши штрајкот на грчките цариници, и граничните премини на границата со Р. Грција продолжуваат нормално да работат.

mvr

Во соопштението за јавноста од страна на Министерството за внатрешни работи на Р.М, во врска со нормализирањето на граничните премини, се наведува:

„Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека на ден 23.05.2016 година, нормализиран е сообраќајот на патнички и товарни моторни возила и протокот на патници при влез и излез од Р Грција на сите гранични премини, кој беше во прекин од 20.05.2016 година поради штрајк на грчките цариници.“

Извор: МВР

Препорачуваме

Партнери на Правдико