Завршни сведочења во случајот „Монструм“ | Правдико

Правдико

   

Завршни сведочења во случајот „Монструм“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Последните сведоци предложени од одбраната во случајот „Монструм” денеска во Кривичниот суд Скопје, е предвидено да го дадат својот исказ. Според најавите од претходното рочиште, денеска треба да сведочат тројца сведоци, од кои еден припадник на полициската единица Алфи.

Со завршување на оваа фаза следува подготвителен период за завршни зборови.

Повторувањето на судскиот предмет за петкратното убиство кај Смилковско Езеро во април 2012 го води судиската двојка Огнен Ставрев и Осман Шабани. додека обвинението го застапуваат обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски.

Извор: Радио слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико