Жалба против издвојување на доказите за насилството во општина Центар | Правдико

Правдико

   

Жалба против издвојување на доказите за насилството во општина Центар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

До Аплелациониот суд Скопје денес е понесена жалба за решението на судот за издвојување на доказите за насилството во општината Центар.

– Постапувајќи по повод обвинителниот предлог на ова Јавно обвинителство за насилството во општина Центар, Основниот суд Скопје 1 Скопје донесе решение за издвојување на дел од доказите предложени од ова Јавно обвинителство. Ја известуваме јавноста дека денес до Апелациониот суд Скопје е поднесена жалба на ваквото решение на Судот, поради суштествена повреда на одредбите од Законот за кривична постапка – стои во соопштението.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико