Жалба за пасошот на обвинет вработен во Централниот регистар | Правдико

Правдико

   

Жалба за пасошот на обвинет вработен во Централниот регистар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Обвинетиот Станко Коруновски, вработен во Централниот регистар, не дојде на седницата за одземање пасош.

Адвокатот Миле Петровски изјави дека останува на жалбата. Според адвокатот, обвинетиот редовно се јавува на сите покани.

Обвинителот од СЈО, Бури Рустеми, смета дека бараат жалбата на обвинетиот да биде одбиена за да се обезбеди ефективност на постапката и негово присуство.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико