Жена од Охрид почина откако ја прегази малолетник со мотор | Правдико

Правдико

   

Жена од Охрид почина откако ја прегази малолетник со мотор

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Мопед управуван од 17-годишник од Охрид синоќа удрил во 68-годишна жена од Охрид.

„Б.Ѓ. била пренесена во Општата болница Охрид, каде што им подлегнала на повредите“, информираат од МВР.

Возачот на мопедот се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико