Жена погодена од заталкан куршум во дворот на Клинички | Правдико

Правдико

   

Жена погодена од заталкан куршум во дворот на Клинички

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

56-годишна скопјанка вчера била погодена од заталкан куршум во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Таа во СВР Скопје пријавила дека околу 16.20 часот, додека седела на клупа, во десната рака ја удрило заталкано зрно (проектил).

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико